מסנן מים או בר מים – מה עדיף?

אחת השאלות שעולה המון פעמים היא מה עדיף, מסנן מים, בר מים או שבכלל כדאי לשתות מי ברז. שאלנו את המומחים של צור מרקט המשווקת מערכות טיהור מים את השאלה וקיבלנו תשובה מלאה שתפתיע אתכם ממש!

מסנן מים או בר מים מה באמת עדיף? או שאולי בכלל מומלץ יותר לשתות מים מהברז? כל הדברים שאתם צריכים לדעת על מסנני מים וברי מים, היתרונות החסרונות הטיפול שאתם צריכים להשקיע וכמה זה יעלה לכם והאם זה באמת שווה את הכסף?

מדינת ישראל היא מדינה חמה ובאופן טבעי אנחנו שותים המון מים, בעבר מים מהברז שמכנים לבקבוק ומשם למקרר היו הדבר היחיד שהיה לנו כאן, עד שתהחילה מהפכה של ברי מים שנכנסו כמעט לכל בית בישראל.

מעבר לזה שברי המים החליפו את בקבוקי המים הקרים שהיו לכל אחד מאיתנו במקרר הם גם החליפו ברוב הבתים את קומקומי המים החמים ועד כדי כך השתכללו שיש כאלו שאפילו מאפשרים לנו להוסיף גם סודה כחלק מבר המים.

ברי המים והמים המינרלים הצליחו להוכיח באופן חד משמעי שגם אם יש לך מוצר שניתן להשיג אותו בחינם באמצעות שיווק טוב אפשר למכור אותו בלא מעט כסף. הרי כל מי הברז עוברים בקרה של משרד הבריאות ואפילו עוברים בדיקות יותר מחמירות מאשר הבדיקות שמבוצעות (אם בכלל) מהמים שיוצאים מבר המים שלכם או שנכנסים לבקבוק המים המינרלים שאתם רוכשים. מעבר לכל אלו מי הברז בישראל הם מי הברז הנקיים ביותר בעולם, מה שאומר שאתם לא חייבים לרוץ ולרכוש מסנן מים באופן מיידי.

למרות שכל הצנרת החיצונית היא ברמה מאוד נקייה וגבוה, עדיין יש לנו את צנרת המים של הבניין ואת צנרת המים של הבית, אלו צנרות שעליהם למשרד הבריאות אין בקרה ובדיקות. באותן צנרות יש חלודה ועוד חומרים שחודרים והם לא נקיים, צנרות אלו ללא אחריות של אף גורם, לא של העירייה ולא של תאגידי המים אלא של דיירי הבית בלבד ולצערנו בישראל קיימים ביניינים מאוד ישנים אשר לא מקפידים באופן קבוע על תקינות ואיכות המים הזורמים באותה צנרת.

מבחינה כלכלית

מהבחינה הכלכלית באופן ברור וחד משמעי עולה כי המים בברז הם האופציה הזולה והכלכלית ביותר, אחריהם מבחינת עלויות ניתן למצוא את מסנני המים, מסנן מים הוא אופציה הזולה יותר מבר מים. הסיבה לכך היא העלות של בר מים שכוללת גם עלות חודשית והתקנה. ההתקנה של מסנני המים ברוב המקרים היא זולה והעלות של מסנן המים הטוב והמתקם ביותר לא מגיע למחיר של בר מים.

איכות המים

ברי המים לא מוציאים סידן ואבנית, הסידן קיים במים מינרלים וללא אבנית. למרות שנהוג לחשוב שמים צריכים להיות נקיים ללא אבנית יש מדענים הטוענים כי מים קשים עם אבנית עשויה להפחית מחלות לב, אבל כדי שנהיה בריאים מומלץ מידי פעם להחליף את המסננים בהתאם להוראות היצרן של כל מסנן.

המאמר באדיבות המומחים של צור מרקט אתר הקניות המוביל בישראל למערכות סינון וטיהור מים.

error: Content is protected !!